Ratownictwo medyczne

Fundacja Tobie Polsko Ratownicy specjalizuje się m.in. w organizacji kursów pierwszej pomocy.

Doświadczeni wykładowcy i praktycy doskonale przygotują każdego uczestnika do przeprowadzenia sprawnej i profesjonalnej akcji ratunkowej. Daj sobie szansę i możliwość prawidłowego zareagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia osób dorosłych, znajdujących się w twoim otoczeniu.

Oferujemy następujące warianty kursów pierwszej pomocy:

Proponujemy następujące tematy kursów:

• Ocena sytuacji – miejsca zdarzenia (bezpieczeństwo własne, świadków zdarzenia oraz poszkodowanego).
  • Badanie chorego po urazie (szybkie badanie urazowe, badanie szczegółowe, badanie dalsze).
  • Urazy (głowy i szyi, klatki piersiowej, brzucha, miednicy, kończyn dolnych i górnych).
  • Złamania.
  • Oparzenia.
  • Zranienia zewnętrzne i zaopatrywanie podstawowych ran (rany cięte, szarpane, kąsane, kłute, miażdżone, postrzałowe, amputacje urazowe).
  • Zatrzymanie oddechu i krążenia (podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dorosłych).
  • Automatyczny defibrylator zewnętrzny (podstawowe zabiegi resuscytacyjne z wykorzystaniem defibrylatora – AED).
  • Pozycja boczna bezpieczna.
  • Zadławienie u dorosłych – postępowanie.
  • Metody i środki niestandardowe przy ratowaniu życia u osób dorosłych.

Te najczęstsze rodzaje uszkodzeń ciała mogą się zdarzyć w różnorodnych sytuacjach, w toku codziennych zajęć – w pracy i w domu. Mogą one dotknąć każdego z nas, dlatego tak ważna jest umiejętność odpowiedniego postępowania ratowniczego.

Kursy z pierwszej pomocy zakończone są certyfikatami potwierdzającymi osiągnięcie umiejętności w tym zakresie.

Ratownictwo medyczne w Fundacji TPR – Kontakt:

Anna Przybył
Kierownik Sekcji Ratownictwa Medycznego Fundacji TPR