Prezentacja Sekcji TPR z okazji Dnia Dziecka w SP 93 we Wrocławiu

Pokazy przygotowane przez Fundację TPR w ramach święta Dzieci w SP 93

W ramach święta wszystkich dzieci SP 98 we Wrocławiu zorganizowała Festiwal Sportu na który to została zaproszona Fundacja Tobie Polsko Ratownicy w celu zaprezentowaniu swoich umiejętności i wyposażenia .

Mimo licznych atrakcji tego dnia , największym zaciekawieniem cieszyły się pokazy działań ratowniczych wykonanych przez sekcje Ratownictwa Wodnego i Medycznego oraz prezentacje sprzętu i możliwości sekcji Wspinaczkowej i Płetwonurkowania.
Wielkie zainteresowanie w śród dzieci i dorosłych przerosło oczekiwania organizatorów. Na specjalną prośbę [ i życzenie dzieci ] Fundacja TPR szybko zorganizowała nowy program i uczestniczyła czynnie w trakcie całego święta.

Przygotowane atrakcje oferowały miedzy innymi :
- wykonanie rzutu z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego prosto z pokładu
specjalnej łodzi ratowniczej
- wspinaczki na moście linowym
- nauka i próba samodzielnego przeprowadzenia RKO
[ sztucznego masażu serca i oddychania ] - próby oddychania ze specjalnych automatów oddechowych
wykorzystywanych w ratownictwie podwodnym przez płetwonurków z sekcji TPR

Ogromna liczba chętnych , którzy chcieli brać udział w zajęciach została ograniczona przez nieubłaganie płynący czas i mimo ogromnej chęci ze strony Fundacji TPR.
W podziękowaniu za moc wrażeń jakie dostarczyła Fundacja TPR , otrzymała pamiątkowy dyplom uznania oraz żegnana była gromkimi brawami. Lecz najcenniejszą nagrodą był niegasnący uśmiech na twarzy dzieci.

fundacja_tpr_dzien_dziecka_sp_93_wroclaw-54

fundacja_tpr_dzien_dziecka_sp_93_wroclaw-27

fundacja_tpr_dzien_dziecka_sp_93_wroclaw-39

Pisali o nas :

Zobacz więcej zdjęć - prezentacja sekcji TPR z okazji dnia dziecka w SP 93 - kliknij tutaj (przejdź do galerii zdjęć TPR).